Eurovíziós Dalfesztivál
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Elfelejtettem a jelszót
 
Menü


 

További oldalam

Ismerd meg Antarktisz világát, és történelmét! {CHROME}

//szavannafold.gportal.hu/portal/szavannafold/image/gallery/1309812746_81.png

 
Források

wikipedia.hu

 
Eurovíziós Dalfesztivál
Eurovíziós Dalfesztivál : A szavazatok prezentálása

A szavazatok prezentálása


 

Miután az átvezető előadásnak vége, amikor az összes pontot összeszámolták, a műsorvezető(k) egyesével felhívják az összes szavazó országot, hogy jelentsék be a szavazásuk végeredményét. 1994 előtt a bejelentések telefon vonalakon keresztül történtek; a hangot a koncertteremben kihangosították, illetve a tévéadásban is hallhatóvá tették. A megbízhatóbb műholdas hálózatok megjelenésével 1994-től a szavazatok szóvivői saját országukban kamera előtt olvasták fel a szavazatokat. Az alkalmat gyakran kihasználják az egyes országok, azzal, hogy szóvivőjüket az adott ország egy híres helyét mutató háttér előtt filmezik. Az évek során hagyománnyá vált, hogy a szóvivők rövid üzenetben megköszönhetik a műsorvezetőknek és a szervezőknek a show-t, mielőtt az országuk által kiosztott pontokat bemutatnák.

A szavazatokat 1980-tól növekvő sorrendben olvassák fel, a 12 ponttal zárva. A pontokat a Dalfesztivál műsorvezetői megismétlik angolulés franciául, ez eredményezi a híres "douze point" felkiáltást, amikor a műsorvezető elismétli a legnagyobb eredményt franciául.

1957 és 2003 között az országokat a daluk előadásának sorrendjében hívták (Vagy fordított sorrendben - ez az első években volt jellemző.). 2004 óta az országok szavazatbejelentési sorrendje megváltozott – az elődöntő és a tény miatt, hogy nem résztvevő országok is szavazhattak. 2004-ben az országokat az (ISO kódjuk szerinti) ábécésorrendben hívták. 2005-ben a nem kvalifikált elődöntősök szavazatait jelentették be először csütörtök esti fellépési sorrendjükben, majd a döntősök jelentették be szavazataikat az előadásuk sorrendjében. 2006 óta minden évben külön sorsolást tartottak a szavazatok bejelentési sorrendjének megállapítására.

Az 1969-es négyes holtversenyt követő bojkott miatt radikálisan megváltoztatták a pontozási rendszert: 1971 és 73 között minden ország két esküdtet küldött, akik jelen voltak a Fesztivál helyszínén, és a rájuk irányított kamerák előtt jelentették be a szavazataikat. 1973-ban az egyik svájci esküdt úgy döntött, ő lesz a show sztárja és egy óriási színpompás gesztusokkal kísért előadást csinált a szavazatok bemondásából. Ezt a rendszert a következő évre megszüntették.

1956-ban a szavazatokat nem jelentették be, egy zsűri egyszerűen bejelentette, hogy Svájc nyert .(Természetesen szavazás ekkor is volt, csak annak eredménye soha nem került nyilvánosságra). 1957 és 1987 között a pontokat egy valódi pontjelzőtáblán jelezték a színpad oldalán. Ahogy a digitális grafikai technológiák fejlődtek, a fizikai eredményjelzőket 1988-ban egy digitális változatra cserélték, amit meg lehet jeleníteni a TV képernyőkön a program igazgatójának döntése alapján.

2006-ban az EBU a műsor idejének -amit nagyrészt az egyes pontok bejelentése foglalt le- csökkentése mellett döntött, mivel egyre több ország szavazott. A 2006-os Dalfesztivál óta a pontok 1-től 7-ig automatikusan megjelentek a képernyőn és a bemondók csak a 8, 10 és 12 pontok nyerteseit olvasták fel egyesével.

A szavazás az EBU választási megfigyelőjének elnökletével történik, aki felelős azért, hogy a pontokat rendben és sorban kiosztják. A megfigyelőt előre értesítik a következő öt ország szavazatairól, hogy kizárják a taktikai szavazással való visszaéléseket; ahol például egy ország megváltoztathatná a szavazatait az előző országok szavazási trendjeinek alapján.

 

Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.